آسان بام راد
تولید کننده برتر ساندویچ پانل در ایران

در صنعت ساختمان سازی و یا ساخت کانکس از ورق های فلزی استفاده می شود. یکی از این نوع ورق ها ساندویچ پانل است که به دو نوع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری تقسیم می شود که در ساختمان سازی و ساخت کانکس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای ساخت ساندویچ پانل از ورق استیل و یا ورق های فولادی استفاده می شود که در ادامه مطلب به چند نوع آن اشاره خواهیم کرد.

ورق های تشکیل دهنده ساندویچ پانل

ورق روغنی

از پر ترفدار ترین ورق ها ورق روغنی است که با استفاده از تکنولوژی نورد سرد تولید می شود. نورد سرد نوعی فرآیند است که در آن ورق با ضخامت بالا را تبدیل به ورقی با ضخامت پایین می کنند. چون این ورق با استفاده از نورد سرد تولید می شود از کیفیت عالی برخوردار است و بیشتر در مکان هایی کاربرد دارد که بخواهند از ورق برای ظاهر جسم استفاده کنند.

ورق گالوانیزه

این ورق با روی گالوانیزه شده است. گالوانیزه شدن این ورق به این معنا است که فولاد را با فلز روی می پوشانند و این کار به گونه ای صورت می گیرد که ورق آهن را درون حوضچه مذاب غوطه ور می کنند که این کار باعث جلوگیری آن از خوردگی می شود. این فلز حتی اگر ترک هم بردارد باز هم در مقابل زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد.

ورق گالوانیزه رنگی

این ورق نیز دقیقا مانند ورق گالوانیزه است و تنها تفاوت آن رنگی بودن آن است که زیبایی قابل توجهی دارند. از این ورق ها بیشتر در ساخت کانکس و سقف شیروانی ها و خودرو سازی استفاده می شود. این ورق با رنگ های متفاوت از ضخامت 0.18 میلیمتر تا 0.7 میلیمتر موجود است.

ورق سیاه

 ورق سیاه کاملا برعکس ورق روغنی است. به این منظور که این ورق با استفاده از تکنولوژی نورد گرم و در دمای بالا ساخته می شود و به همین دلیل ظاهری مات دارد. از این ورق بیشتر در صنعت ساختمان سازی، تانکر سازی، خودرو سازی و... کاربرد دارد.